Ellenzék, avagy a törvények szelleme
53„… vagy győzzön meg bennünket, vagy engedelmeskedjék – és ő egyiket se teszi.”
Platón: Kritón
Egyre többször és több felől halljuk a fenyegetést, mely szerint a jogállamiságot nem jogállami eszközökkel kell a vélt ’22-es győzelem után „helyreállítani”.
Kr. e. 399-ben Athénban halálra ítélték a nyugati gondolkodás máig meghatározó gondolkodóját Szókratészt. Hogy az ítélet igazságos volt-e, vagy sem, arról megoszlanak a vélemények, Hegel szerint például jogosan ítélték el. Barátai arra biztatták, hogy szökjön meg a bürökpohár elől, sőt, még a pénzt is összeszedték az őrök megvesztegetéséhez. Ám Szókratész nem volt hajlandó erre, és természetesen – mivel a filozófia egyik alapítójáról van szó – meg is indokolta a maradását. Érvelése két alapvető irányba mutatott.
Az első érv azt mondta ki, hogy a törvényekkel szemben igazságtalan, ha nem tartják be őket. És igazságtalan a hazával szemben is. „Szókratész, nem abban egyeztünk-e meg mi és te, hogy megmaradsz azok mellett az ítéletek mellett, bármik legyenek is, amelyeket a város ítél? És ha mi a szavaikra csodálkoznánk, könnyen így szólhatnának: »Ne csodálkozz, Szókratész, a beszédünkön, hanem inkább felelj, hiszen szoktál is kérdezősködni és válaszolgatni. Rajta hát, mivel vádolsz bennünket és a várost, mikor megkísérelsz elpusztítani? Nem mi hoztunk-e először is létre téged, és nem a mi segítségünkkel vette-e el apád anyádat és nemzett téged? Mondd csak meg, vajon közülünk, törvények közül azokat, amelyek a házasságot szabályozzák, ócsárlod-e valamivel, hogy nem helyesek?«”
A második érv pedig azt mondja ki, hogy a törvényeket nem lehet önkényesen, magánembereknek megváltoztatni, hiszen az anarchiához vezet. Végül, összefoglalva: „… nem szabad odébbállnunk, sem hátrálnunk, sem őrhelyünket elhagynunk, hanem háborúban is, törvényszék előtt is és másutt is mindenütt meg kell tennünk, amit csak parancsol a város és a haza, vagy pedig meggyőznünk őt, merre van az igazság …” Így aztán Szókratész maradt és meghalt, mert az elvei ezt parancsolták. Okulásunkra így meséli nekünk Platón a Kritón című párbeszédében.
Olvasom, Lányi András cikkét a Mandineren és megdöbbenek. Aztán látom, hogy Lányi, végső soron, egy másik írásműre hivatkozik, melyet Elek István követett el a HVG hasábjain. Elolvasom ezt is, és immár nem megdöbbenek, hanem egyenesen kétségbe esek.
Zárójel. Eleket régről, még az MDF alapítása körüli időből ismerem, és már akkor is egy idegesítő, tudálékos kis mitugrász volt, az úgynevezett „nemzeti liberális” szárnyhoz tartozott, akikről aztán kiderült, hogy sokkal kevésbé nemzetiek, mint amennyire liberálisok. Nagy szerepe volt abban, hogy Csurka és a nemzeti szárny elhagyta az MDF-et, ő kezdeményezte a kizárását is. Aztán őt is kirúgták, ezzel lemetszették a párt jobb- és balszárnyát, és maradt középen a mocsár, de abban csak békák brekegtek, akikre aztán nem szavazott senki. Próbálkozott a Fidesszel is, de azt nem tudta szétverni, ráismertek, így visszavonult, kecskéket tenyészt és mostanában a HVG, a Népszava és más efféle lapoknak szokott írni mint a többi kripto-szdsz-es igazikonzervatív. C’est La Vie. Zárójel bezárva.
Alapvetően nem sok értelme lenne a hozzá hasonló alakok véleményével foglalkozni, de látnunk kell, hogy nem szimplán Elek mentális problémáival állunk szembe. Egyre többször és több felől halljuk a fenyegetést, mely szerint a jogállamiságot nem jogállami eszközökkel kell a vélt ’22-es győzelem után „helyreállítani”.
Magyarán: fel akarják rúgni a demokrácia alapját jelentő törvénykezési előírásokat.
Csak. Mert nekik lehet. Mindjárt el is mondom, hogy miért.
Elek szerint az ellenzéknek a 2022-es nagyarányú győzelme esetén – mondjuk lenne egy 101-99-es arány – azonnal el kéne törölni a „Fideszes” törvényeket és alkotmánymódosításokat, mert azok – szerinte – egy „lopakodó államcsíny” eszközei voltak. Tenné mindezt azért, mert ugye, „… ha a hatályos alkotmány szerint erre felhatalmazott többség szavaz meg egy olyan törvényt, amely egyébként nyilvánvalóan ellentétes a jogállam szellemével…„ az nem érvényes, tehát renonsz. Valamiféle törvény-pasziánszt képzel el, ahol kirakják sorra a törvényeket, és amelyik nem tetszik, azt kihajítják. Utána jöhetne a lámpavas, bebörtönzés, Ifa-plató és földönfutás. Tennék pedig mindezt a jogállam szellemének nevében. És itt álljunk meg egy pillanatra.
Furcsa entitás ugyanis a jogállam, vagy a törvények „szelleme”. Először is – mint minden szellem – ez is láthatatlan, és csak a kiválasztott spirituális médium számára jelenik meg, többnyire asztaltáncoltatás keretében. (Eleknek és a többieknek ez már egyszer sikerült az ellenzéki kerekasztal táncoltatásával. Csak akkor sajnos a szellem hülyeségeket tanácsolt nekik.) Mindenesetre leszögezhetjük: a szellem megértéséhez különös, felkent emberek kellenek. Olyanok, mint Elek vagy – Sztálin szerint – a kommunisták. Mi, földhözragadt fasiszták, akik a törvény betűjét értjük csak, nem vagyunk erre alkalmasak, így aztán alá kell vetnünk magunkat a szellemet megértő, azzal kézen fogva járókat, akik aztán – végtelen jóságukban – közvetítik a jogállam kísértetének kívánságait, melyeket, talán, gondolom, lánccsörgetéssel kódolva tudat.
Tegyünk egy gondolatkísérletet. Tegyük fel, hogy mondjuk engem, bár egy vén reakciós vagyok, de mégis szóra méltat egy szellem, csak mondjuk nem a jogállamé, hanem az adózás szelleme.
Ha a jogállamnak van, az adónak miért ne lenne?
Az adó szelleme pedig azt közölné velem, hogy nem kell adót fizetnem, mert az „lopakodó adócsalás”, hiszen adómat önkényuralmi célokra használják. Avagy a vasút szellem azt sugallná, hogy jegyet sem kell vennem, mert az meg „lopakodó vonatcsalás”. Mivel az adó és a vonat szellemével csak én, amint jogállaméval csak ő tud beszélni, az állítás nem igazolható, igaz nem is cáfolható. Mikor pedig hallgatnék a szellemekre – mi mást tehetnék –, akkor jól becsuknának, és az elekek, magukban röhögve, rámutatnának, lám micsoda elnyomás van.
A kérdés már csak az, hogy mit szól mindehhez Szókratész szelleme. Mit szól ahhoz, hogy magukat igazikonzervatívnak nevezők egykedvűen fel akarják rúgni a játékszabályokat, csak mert másképpen nem jutnak hatalomra. Mit szólna például ahhoz, hogy Eleknek – aki ’93-ban-ban antiszemitizmussal vádolta Csurkát – most volt pofája hosszú, zavaros cikkben védelmébe venni a szerencsi választáson a Bíró nevezetű jelöltet, annak ellenére, amiket az a zsidókról és a cigányokról mondott.
Ha a hatalomra került moslékkoalíció megtenné, amit Elek tanácsol – mit tanácsol: követel –, akkor azokat bármely bíróság, vagy az alkotmánybíróság kapásból elutasítaná. Ekkor ugye nem maradna más út, mint – Vera Jurova őszinte örömére – eltörölni ezeket a bíróságokat, helyettük létrehozni a népbíróságokat, vagy a nemzeti számonkérő széket, hogy a régi Jobbikosoknak is legyen valami öröme, és aztán kezdődhetnének a jogállami akasztások, kitelepítések, vagyonelkobzások, ahogyan ők értelmezik a törvények szellemét. Ha pedig ezek a nép egy részének nem tetszenének, akkor a polgárháború.
Szerencsére Elek és a hasonszőrűek csak álmodnak mindenféle szellemekkel, míg a bilibe nem lóg a kezük és fel nem ébrednek. De persze erről is mi tehetünk majd.
khm
2020-11-22 @ 18:07
Csalni bizony a Magyarországi választáson is lehet. Nem kell az USA-ig szaladni ötletekért,ezt már a haladár oldal többször is bizonyította.
Rajtunk is múlhat,sikerül-e ezeknek.
Neaddfel
2020-11-23 @ 15:55
Azt, hogy Aristo KURVÁRA telibetalálja a „facebbúúkoss” és máshonnani, takonygerincű senkiháziakat azt a MINDEN Aristo cikk utáni heves reakciójuk bizonyítja.
ELŐSZÖR is ittvan mindjárt a bonyhádi CIGÁNY (csak rá kell nézni a képére) a Weber, ne tévesszen meg senkit sem a neve, ugyan úgy mint a clujnapocai bocskoros román kecskepásztorrá degradálódott Bíró.
A Bíró esetében mindíg az jut eszembe, hogy csoda ha csauseszku a kárpátok géniusza után 30 évvel sincs még székely autonómia, hát ha ilyen nyustyu valagnyaló bírók képviselik az érdekeiket….
Ez a Weber meg a fajtája szégyene, szerintem még hegedülni sem tud.
khm
2020-11-23 @ 17:17
Nem adom fel!
Tisztelt NEADDFEL,(elnézést a CapsLock miatt,de a szép virsli ujjaim miatt,nehézkes az elkerülése)
Hagyjuk,a webert meg a bírót.
Azon csodálkozok,hogy ezt a f@szbukk,még nem tiltotta le,csak az miatt,hogy ne örüljünk.
Számomra ez az „ellenzék” továbbra is ellenség marad.
A cigányokról annyit,hogy nem mindegyik tud hegedülni,de az egyik volt osztálytársam 3 saját,és 2 fogadott gyereket nevelt fel,szakmát is adva a kezükbe. Tudom ritkaság,de vidéken élünk.
khm
2020-11-23 @ 17:20
A másik a Dankó család tagja volt,elég hamar felvitték Butapestre.
A tv eccercsak mutatta a rajkó zenekar élén,de amúgy is szőke cigány volt.
Ők a romungró csapatba tartoztak.
Neaddfel
2020-11-23 @ 21:31
Kedves khm.
IGEN, TUDOM, hogy nem minden migráns terrorista, és azt is tudom, hogy nem minden cigány olyan mint egy „cigány”.
Csak hogy mérget vehet rá Bécs nem az utolsó, mint ahogy Olaszliszka sem volt az.
Szóval teli van a f..szom a szerecsen mosdatással kedves khm.
Neaddfel
2020-11-23 @ 23:10
Kedves khm.
Az előző kommentemet kissé nyersen fejeztem be mert…
Mert mik a tények ma a világban:
A legtöbbb afrikai gyarmat már több mint ötven éve felszabadult, és tudja mi van most ott ?
FEKETE DIKTÁTOROK káosz, nyomorúság és visszafelé mutogatás hogy mind ezért a gyarmatosítók a hibásak !!!
Miközben az igazság az, hogy akkor nem volt éhinség sőt a kontinens élelmiszert exportált.
Amerika, több mint ötven éve buszoztatják a fekete kölköket a fehér iskolákba, hogy ugyan azt az oktatást kapják.
Bevezették a pozitív diszkriminációt úgy hogy ha egy állásra két jelentkező van egy fekete és egy fehér, akkor KÖTELEZŐEN a négert veszik fel.
És tudja mivan ott ?
Néger gettók ahova még a rendőrség sem megy be.
Na most térjünk haza.
Nem sorolom, nézze meg a -A másik Gyöngyöspata.-című filmet.
https://www.youtube.com/watch?v=NP7wUT6AAoI
Szóval nejöjjön nekem senki azzal a mantrával, hogy milyen cuki gyerekek is vannak közöttük.
A Rózsadombról nézve persze ….
Szemán János
2020-11-24 @ 13:45
Itthon az van, ahol dolgozni, vagy tanulni kell, már esnek is kifelé.
Beszédes
2020-11-22 @ 19:17
Tehát, ha valaki kitalál valamit és ő liberális szellemiségű, akkor az a gondolat akár az alaptörvény módosítására is alkalmas.
Greg
2020-11-22 @ 19:30
József Weber írása kiváló díszítősor lehetne Aristo klozetpapírján.
100km
2020-11-23 @ 10:47
sötét, mint a képe
bl
2020-11-22 @ 19:48
Az erkölcs a jobboldal sajátja és ez a mondat nem kisajátítás, hanem abszolút érvényességű mondat. A baloldal nem az erkölcsöt, hanem a forradalmat(változást) tekinti mérvadónak. ((Lenint elsőosztályon utaztatta a cár,mert politikai fogoly, Lenin meg ugye tudjuk mit csinált a cárral és gyerekeivel.))
A jövőben majd el fog jönni a Kánaán (kommunizmus, liberális emberijogok dicsősége stb) és ennek a jövőképnek az érdekében tevékenykednek, különösebb erkölcsi skrupulus nélkül. Az erkölcs béklyó, az erkölcs egy visszahúzó erő, az erkölcs a múlt egy szűrleménye, ezért el kell törölni.
El is törlik amikor a hatalomról van szó, időnként persze hivatkoznak rá, hiszen másként a stabilitást az őrület váltaná fel. Ahogy fel is váltja. Látjuk.
nagi69
2020-11-22 @ 19:51
10/10 – giga like!
Klárika
2020-11-22 @ 22:37
És addig amíg végre beindíthatja az eröszakosabb forradalmat, addig a baloldal csakis a vízióról és az ideálokról prédikál.
Mintha azokból meg lehetne élni. Nem lehet, azt tudja a baloldal is. Tehát az uralma alatt tartott, többedrangú, erkölcsös konzervatív rétegnek kell a rendes munkát elvégeznie; ök legyenek, igenis, erkölcsösek! Különben honnan a termés és a javak, amiket a ballibsi igazságosan eloszt/ fog osztogatni.
Mindenkinek maga felé hajlik a keze, népi mondást sem feledve.
bl
2020-11-22 @ 19:51
Időnként persze hivatkoznak rá, de ők már felette állnak. (hehehe)
hivő
2020-11-22 @ 20:21
Tényleg nagyivű gondolatmenetettel
ajándékozott meg bennünket Aristo
Mester.
Nagyon nagy kárt okozna a számunkra
ha engednénk hogy a törvényeket,amik
végül is a mi védelmünket szolgálják
megkerüljék.Ha ezt önérdekből,
individualizmusunk hangoztatásával
tesszük,rövidlátoan nem vesszük
észre hogy ezzel a saját közösségünket
tesszük müködésképtelenné.Pedig
ebben az ..uj normál..nak nevezett
világban csak a közösségünk tud
megvédeni bennünket.
vghs
2020-11-22 @ 20:59
Elek!
Valaki úgy dönt, hogy újra bevezeti a halálbüntetést és végrehajtja rajtad.
Na látod!
De ha, a te zavaros ötleted megvalósítanák akkor egy polgárháború forgatagában nagy valószínűséggel végrehajtaná valaki rajtad mint ötletadón.
Csak úgy, hogy a törvényt egy időre szünetelteve.
Kispajtás
2020-11-22 @ 21:03
Az amerikai választás óta teljesen egyértelmű, nem szabad félvállról venni ezeket. Amit mondanak, komolyan gondolják. Amivel minket vádolnak, azt teszik, fogják tenni.
Emlékezzünk Horn Gábor szavaira, aki megmondta, hogy az I. kerületet el fogja veszíteni a Fidesz. Mi röhögtünk, ő pedig már akkor tudta hány külföldi fog ott szavazni és az elég lesz megváltoztatni az arányt.
Ezek ha hatalomra kerülnek az EU félrenézése mellett meg fogják csinálni, mindent amit mondanak és mindent amivel vádolnak.
csakafidesz
2020-11-22 @ 21:05
A törvények szeleméről Montesquieu kezdett el elmélkedni. Nem túl sikeres eszméje volt a hatalmai ágak szétválasztása, és most folyton azzal szekálnak, hogy nincsenek rendesen szétválasztva nálunk. Mindeközben a bírói hatalom már régen elszakadt a törvényhozók hatalmától, sőt magától a törvényektől is úgy általában. Nemcsak nálunk, de máshol is. Jelenleg eseti bíráskodás folyik amelyre jellemző a valaha volt precedensek piedesztálra emelése, vagy a bíró lába (jobb, bal, szóval az amelyikkel felkelt reggel az ágyból.) Az ítéleteket nem a cselekmények súlya, hanem az ítélkező bíró emésztése alapján hozza a egyre kevésbé tisztelt (ha még egyáltalán tisztelt) bíróság. Ebbe az is belefér, hogy szavazatokat semmisítsen meg és a nép által meg nem választott embert ültessenek a végrehajtó hatalom élére pusztán azért, mert a borítékok nem ragadnak megfelelően. (Ezekben az esetekben nem a rosszul készített boríték, hanem a benne lévő szavazat a hibás..)
Lehetséges-e 2022-ben választási csalás? Ez még kérdés amikor a szomszédunkban 100 ember 143 érvényes levélszavazatot adott le?
Aristo uram téved a törvényességgel. Az Európai Unióban a törvényesség nem gyakorlat, hanem hivatkozási alap. A törvényességgel mindig vannak problémák ahol a liberális terror nem kellő mértékben érvényesül.
Egy régebbi korban az egyeduralkodó, a király, vagy a császár, ha úgy döntött, hogy nem enged bevándorlót akkor nem engedett bevándorlót. Ha valaki előállt volna azzal, hogy ez nem helyes, nos egy valamire való uralkodó lefejeztette volna az illetőt. (A helyszín lényegtelen. A Tower udvara, vagy Prágában Daliborka tornya. A lényeg, hogy az ellenzék soha nem juthatott szóhoz sem, nemhogy hatalomhoz.)
Schenkhyalfonz
2020-11-23 @ 11:23
Az esetjog nem ördögtől való, a bíráskodás egységesítését szolgálja/ná normális esetben. Tényleges alkalmazása esetén kevésbé fordulhatna eltérés különböző törvényszékek ítélkezési gyakorlatában, hasonló tényállások esetén. Persze nagy sivalkodással járna, mert érintené a bírói függetlenséget (amelyet nyilvánvalóan és egyáltalán nem befolyásol ugyebár pl. a kollégiumok működése), azaz az angolszász jogrend a bírói függetlenség egy aspektusa szempontjából maga a jogborzalom. Alkalmasint.
csakafidesz
2020-11-24 @ 10:02
Kezdjük ott ahol kellene. Korbáccsal elkergetni a bíró kar teljesen alkalmatlan kétharmadát. Mert az a bírónő aki úgy ad 13 évet a gyakorlatilag semmiért, hogy ő maga sem tudja megindokolni, és félévi szenvedés után inkább lemond, mert tudja, hogy nem volt alapja annak amit adott.. A másik nem elég körültekintőnek tartja a gyilkost aki fejjel lefelé dob vízzel telt aknába egy félholtra vert áldozatot, nos „gondatlanság” miatt kap a gyilkos négy évet.. Szóval ezeknek a krumpliszedés javasolt, és nem ez az egyetlen eset. Százával születnek elképesztő ítéletek, a két darab, cellába költözött pók miatti kártérítés-milliókról nem is szólva..
Schenkhyalfonz
2020-11-24 @ 13:49
Nyilván a mérlegelés szabadsága és a felülmérlegelés tilalma sok „furcsaságot” eredményezhet, de az esetjog alkalmazásával legalább a furcsaságok egységesítettek és így kiszámíthatóak lehetnének.
Akik viszont istent (ez esetben persze csak kis i-vel) játszanak vagy csak szimplán purifikátorok, azoknak meg úgyis mindegy.
Namond
2020-11-24 @ 15:57
Na ha nem tévedek, ezért hozták létre a Kúriát, az esetjogi normák kialakításáért.
Az OBT-t pedig egyes – kirívó ítéletek – meghozatalának szakmai értékelésére, iránymutatások kibocsájtására.
Azt csinálják ami a dolguk lenne? Nem.
Miért?
Miért tehetik?
Miért hagyja, aki tehetne ellene?
Namond
2020-11-22 @ 21:40
Elek István bukott politikus, egy végtelen ostoba, rövidlátó, irigy lumpenproli.
Bukását vélhetőleg, hiszen mindig a fazékhoz szavazta magát, személyes tulajdonságainak, illetve azok hiányának köszönhette, melyhez és igazi hivatásához – a kecske szaporításhoz – gratulálok.
(Bár a kecskéivel másik földrészre, de legalább nyugatabbra költözhetne, utóbbi esetben példát mutathatna az őshonos disznótenyésztőknek, jövőjükről.)
Azonban veszélyes, mert a hozzáhasonló kecsketenyésztők csordája, valójában hiéna falka, amely élve falja fel a bivalycsordát.
Ilyenkor jut eszembe, hogy szép és jó a szólás – és sajtószabadság, de mindenki méltó a közíró megnevezésre, az írott, audió és képi médiában megjelenésre, és megszólalásra.
A média munkásoknak nincs kamarája, felügyelete, etikai bizottsága?
O, de kár, hogy Orbán – személyes napi politikai érdekéből – elejtette a közigazgatási bíróságok létesítésének ügyét!
Theo
2020-11-22 @ 23:17
A Kozig Birosagok nem emiatt nem.lettek…..
Egyebkent a cikkben nagy igazsag lett kimondva: ezekrol a libero ” jobboldaliakrol”, -a szeplelkek, a hallgattassek meg a masik fel is, nem kell annyit konfrontalodni, stb., elobb-utobb mindig kiderul, hogy arulok, ugynokok. Meg mindig van beloluk jocskan a Fideszben is sajnos.
Es: HOVA TUNT SZABO ANETT A HIRTV -bol mar megint? A Civil Kor mar.kezdett megint egesz nezheto lenni, erre most…. ?
Namond
2020-11-23 @ 00:31
Theo
A kormányoldal csak átmenetileg, a jogállamiságról szóló viták lezárásáig vette le a napirendről a közigazgatási bíróságok megalakításának tervét – mondta az Országgyűlés elnöke. „politikai értelemben a konfliktus nem éri meg”
„hogyha úgy látják, engedhetnek a saját álláspontjukból a kompromisszum érdekében, akkor ezt szívesen megteszik. Most várják, hogy a másik oldal is méltányolja a gesztust, jegyezte meg a választmányi elnök.”
Ez ám a diplomácia, hogy kidobom a fegyverem, amivel megvédhetem magam.
(Máig várják, meg Merkel ígérete beváltását, hogy a német elnökség év végéig megszünteti a 7-es cikkely szerinti eljárást.)
Ezzel persze leállt a magyar igazságszolgáltatás átalakítása tervének végrehajtása is, mely erőteljes „civil” támadás alá került.
(Nem is annyira tartalma, hanem – jellemző, asztal alatti – sunyi felvezetése miatt.)
https://www.helsinki.hu/kategoria/kozigazgatasi-birosagok/
csakafidesz
2020-11-23 @ 07:32
Kivételesen egyetértek Namonddal. Egy némettől, főképp egy Merkeltől azt várni, hogy betartja amit ígér, nos az több, mint hülyeség!
Theo
2020-11-23 @ 10:31
Nem erre az indokra gondoltam, van mas ok is.
Namond
2020-11-23 @ 18:10
Melyik?
legyetek
2020-11-23 @ 08:18
Ez az írás súlyosabb, mint amennyire első olvasatra látszik.
Namond
2020-11-23 @ 18:10
Bizony az.
Az elveket, azokhoz való hűséget és nem követésüket boncolgatja.
Karoly
2020-11-23 @ 09:32
A jogállam definíciója:
„Olyan fegyver, amit a jobboldal megrendszabalyozasara találtak ki, és amit kizárólag a konzervatív emberek megbüntetésére használnak.”
(Apáti Bence)
Sokan mindennap megtapasztaljuk
010101
2020-11-23 @ 10:12
Reggel huggxoztam (így, hosszú gy-vel, mert mifelénk „köppeny”, „aggancs” „füttőház”, stb.)
Ez még nem lenne közlésre méltó hír, de mint tudjuk, ilyenkor születnek a magvas gondolatok:
Miért vakarózik/erőlködik az ellenség (sic!) az az 1/1 induláson 2022-ben?
Nos, a számítógépek bináris „nyelven” működnek: 1-0-1-0-1-0 stb…
Hogyan számlálják a szavazatokat? Számítógéppel?
Történt mostanában választási csalás bárhol is?
(Egyébiránt nálunk 2002-i országgyűlési, ill. a 2009 -es EU-szavazás, amiről ma már senki nem beszél, DE fél 11 körül érdekes módon a MIÉP /ami kezdetektől fogva ellenezte a belépést/ szavazatszámai megálltak, és kilőtt a zeszdéesz, és így két hazaárulót delegálhattak /az akkori állás szerint éppen a MIÉP-nek lett volna két mandátuma/
Kell még mondanom valamit Ildikó?
csakafidesz
2020-11-23 @ 14:41
Valahol már leírtam, hogy programozás kérdése kinek a szavazatát fogadja el a gép. Akkor a gazember Namondtól kaptam egy szemét gúnyolódást.
Ez a rohadt Namond nem veszi észre a saját pimaszságától eltelve, hogy komoly embereket sért vérig akkor is, ha a nem neki címzett sorokra szemétkedik másokkal, holott semmi oka. Engem se, másokat se nevezzen kutyuskámnak, ott dögöljön meg az ilyen Namond ahol van!
Namond
2020-11-23 @ 18:07
Kutyuka,
Mit értesz komoly emberen?
A farkadra léptem?
sigula
2020-11-23 @ 20:22
Azért úriembernek ne gondold magad!
Namond
2020-11-23 @ 21:17
Olyan úriember vagyok amilyen lenni akarok.
Csak egy szavam van.
Akinek megígérem támogatásom azt cserben nem hagyom, nem hallgatok el előle semmit és nem tévesztem meg.
Aki manipulálna, kihasználna, megfélemlítene, megtévesztene az leírta magát.
csakafidesz
2020-11-24 @ 10:06
Szegény Namond! Úriember akar lenni! Elsírom magam!
Namond
2020-11-24 @ 10:11
Szimat,
Nem akarok úriember lenni. Önmagam, Namond akarok lenni.
Öregbarát,
Én nem vagyok te, hogy mindig valaki után kullogjak.
Tudod ahogy írtad magadról; behúzott farokkal, lesunyt fejjel.
Szőke ciklon
2020-11-23 @ 10:38
Ebbél nagyobb baj az, hogy a konzervatív oldal a törvények adta lehetőségekkel sem élnek, következmények nélkül lehet a törvényes rend ellen uszítani, lázítani, félelmet kelteni, emberek becsületébe belegázolni, gyalázkodni. Bár akad néhány próbálkozás, amit azonban a liberális bíróságok akadályoznak, szabotálnak. Egyes bírók már régóta alkalmazzák ezeket a nem jogállami eszközöket! És ennek sincs következménye!
Így aztán ne csodálkozzunk majd, ha hatalomra jutva valóssággá válik minden vágyuk.
Uncle Ment
2020-11-23 @ 10:59
Nagyon jó a megközelítés Szokratesz felől, de a helyzet sokkal primitívebb:
Ezek az ellenzéki fenyegetések színtiszta bolsevista „megoldások”.
Schenkhyalfonz
2020-11-23 @ 11:28
Korábbi államelnökünk szakmai felfedezése, de mindenképpen gyakorlati alkalmazása volt a láthatatlan alkotmány. Tippként ezt továbbra is lehet ajánlani analógiaként a vörös és társutas népségnek, a remélhetőleg soha napi hatalomszerzésüket követő jogi autodaféhoz.
lhotx
2020-11-23 @ 11:48
Szokratésszel mai gondolatmenet alig egyeztethető, mivelhogy ő nem törődött az istenek szerepével — ma meg mindenki egyetlen istent imád (mármint tettekben). Mindent ahhoz viszonyít.
Na, ugye, mondom! Tudod te, hogy mire célzok!
lhotx
2020-11-23 @ 12:04
Jól van. Merkel patkányfészek negyedik birodalmát az uniós vezetés felől cári-birodalmi mentalitású hivatalnokok uralják. Ilyenek, mert a kaizerin csak ezeket tűri meg mindenhol. Valódi, tehetséges politikust nem tűr meg többszáz km-es távolságban sem. Ugyanezért nincsenek a hazai ellenzéki palettán sem. Tehetség mellőzése kéretik!
Ha ma jogállami ítélkezésre bízza magát bárki, szinte bizonyosan a Moloch kezére adja. Vagyis legközelebb nem szabad megvárni, milyen ellenzéket buherál germánia vagy egy hegyekben rohadó pénzét féltő, idegen pénzügyi csapat, hanem azt is idehaza kell összehoznunk.
csakafidesz
2020-11-23 @ 14:44
Merkel nem német. Merkel egy hazátlan megvásárolható senkiházi aki pénzért még virslitölteléknek is eladná a német embereket.
P. Szabó
2020-11-23 @ 16:40
Nem volt itt semmilyen alkotmányos puccs. Az új Alaptörvény a 2010-es választási programban benne volt, mindenki tudott róla. Aztán minden párt megszavazta, népszavazás is volt róla. A jogállami intézmények működését pont az garantálja, hogy Orbán Viktor személyesen választja ki a vezetőket és kizárólag az ő elvei az irányadóak. Az alaptörvény-módosításokat pedig eleve támogatja az egész nemzet, ezért hívják nagyszerű rendszerünket NER-nek! Ezt nem tudják megemészteni az Elek István-féle, Soros-párti libernyákok!
moliere
2020-11-23 @ 16:48
Egyre másra jönnek a jövőlátások, és mindben az rémlik fel, hogy a mostani kormányzati korszaknak rövidesen vége. Vagy lelkesítenek a jövőlátók, mert úgy hazudnak, maguknak is, hogy ők baloldaliak, vagy rémítenek minket, mert úgy tudják, hogy jobboldaliak. Aristo talán még hitelesen jobboldali is.
De a jobboldaliság az nagyon messze van a mai magyar kormánytól. Nagyon messze.
Ami önmagában egyébként nem feltétlenül baj. A jobboldaliság egy sokkal tisztább és könyörtelenül egyszerű világkép, vagy értelmezés, amely a nem sikeresen működő emberrel is könyörtelen.
Sajnos a mai kormány – részben keze megkötve – nagyon korlátozottan hoz döntéseket a magyar populáció megvédésére, és pláne meritokrata új elit kialakítására. Ehelyett szavazatvásárlásba hajlik, ami igen erősen gerontofil jelleget kezd ölteni, és végleg elidegenedik a haladástól, ami szitokszóvá válik, pedig a fiatalokról nehéz elképzelni, hogy egy szép napon szellemi járókerettel kezdenek kommunikálni. A meritokrácia helyett pedig az a helyzet, hogy rokonból, csapattársból, jókor jó helyre bepofátlankodóból, továbbra is szocialista sarjakból alakul az új elit.
Mindennek tükrében, és a jelenkori bénázások áldozataként nehéz úgy látni, hogy aggódni kéne a tudjuk, hogyan hozott alkotmányért és törvényekért, és aggódni kéne akár magunkért, vagy másokért, akiket a szerző némi lámpavasazással próbál fenyegetni. És ha mégis lesz lámpavasazás, akkor megint csak Gömbös Gyulának lesz igaza: „A magyarokkal az a baj, hogy mindig csak félig csinálnak mindent.” Itt volt a lehetőség, hogy 10 évig ne ugyanazok zsebe teljen, és ne ugyanazok nélkülözzenek. Nem történt átrétegződés. Még csak az sem szűnt meg, hogy a sikerekből kimaradó tömeget ne irritálja, irritálhassa a méltatlanul gazdagok arroganciája. Akkor nekem mi aggódni valóm lenne a törvények miatt? Én ugyan nem fogom sem a kétharmados alkotmány, sem a statáriális européer forradalom törvényeit elég emelkedettnek tartani, hogy a nevükben jogosnak tekintsem az ellenem való eljárást. Ahogy a köznép sem tekinti ezeket jogosnak. Valósnak tekinti a fenyegetésüket, ami nagyon messze van a jogostól. És itt elérkeztünk oda, hogy nem az alkotmányunkat féltjük Orbán bénázásától, hanem az életünket. A kettő pedig – akár sugallja Aristo, akár nem – nem ugyanaz. Nem szokta meg a modern magyar nép, hogy túl nagy szerepet tulajdonítson értékrendjében, életelveiben a törvényeknek.
khm
2020-11-23 @ 17:31
Érdekes írás.
Sajnos az olvasása során érezni véltem,hogy mekkora tévedésben van.
A törvényeket például Apám,s Anyám KÖTELEZŐNEK TARTOTTA életében. Igaz,hogy mindkettőjük az első VH után születtek. Keresztények voltak,bár nem gyakorolták a vallást (amúgy sem volt javasolt) . Mégsem lettek b,zik,sem más büdös barmok.
A törvények ugyanis ott voltak azokon a kőlapokon,amit végül összetört a hülyék fején egy Mózes nevű zsidó úr.
Lehet cifrázni,de a mai napig iránymutatóak.
khm
2020-11-23 @ 17:32
Ja?
Szüleim,nem voltak zsidók.
Dani
2020-11-26 @ 16:42
Buzinak születik az ember, nem pedig azzá lesz menet közben.
Aki buzi az már az ovodában is babázik, kisautózás helyett.
idirablo
2020-11-23 @ 19:50
Nehéz a választók harmadát táncba vinni, ha nem akarja. Erre már 3x is volt példa, tehát nem lehetetlen az újrázás és az újabb kijózanodás.
Ha a birkáknak farkas kell, megkaphatják a magukét.
Theo
2020-11-24 @ 02:11
Lehet, hogy a jobboldal is a szavazat vasarlasra megy, de ez nem gerontofil. A tapasztalt idosek sajat maguktol nem bolsik, meg csak le sem kell oket fizetni.
Ilyesmi csak a ciganyoknal es a proliknal mukodik, de ez utobbiakat a baloldal tradicionalisan jobban tudja manipulalni, mint barki mas. Mondjuk jol latjak, hogy ok vannak kozuluk.
Magd@
2020-11-23 @ 21:06
Mindenkinek, mindenkihez!
Saját elkötelezettséget, saját életvitelt, filozófiát, hozzáállást stb. kellenne, hogy az emberek átgondolják saját maguk, utódaik és nemzetük számára!
Sok a rizsa!
Ha tudom, hogy kit nem akarok az ország élére, akkor azt is, hogy kit!
Oly egyszerű!
“Talpra magyar, hí a haza!
Itt az idõ, most vagy soha!
Rabok legyünk vagy szabadok?
Ez a kérdés, válasszatok! “
bimbam
2020-11-24 @ 13:56
Nyugi emberek, készülnek már a lámpavasak.