Entrance
20„Mert a rikító ponyvák alatt,
patinás kupolák alatt is
kan-kofa támadt annyi,
hogy röhög a föld
s mert a kofákra hallgat a sors is:
eljön a fekete katona.”Nagy László: A város címere
Kiléptek az angolok az EU-ból. És lőn sírás-rívás és fogaknak csikorgatása. A média megtelt apokaliptikus víziókkal a tőzsdék összeomlásáról, a font értékvesztéséről, háborúkról, sáskajárásokról és járványokról. Mindezt azért, mert a nyomorult, retardált választók többsége a kilépést ikszelte be, amihez amúgy minden joguk meg is volt. Mert van amikor elszakad a cérna, a fennálló elviselhetetlenné válik és ilyenkor még a bizonytalan is jobbnak tűnik; ez történt Angliában is.
Mert rendesen úgy van az, hogy az emberek nem a démonoktól, sárkányoktól, vagy ne adj’ Isten Geronazzo Máriától félnek, hanem a bizonytalanságtól. A bizonytalanságtól, amely félelemmel tölti el a szíveket, fokozza a házastársi ordítozásokat, a gyerekeknek kiosztott pofonokat és az alkoholfogyasztást. Az ismeretlentől rettegő átlagembert az a haladó baloldal eleinte „nyárspolgárnak”,,majd „kispolgárnak”, újabban pedig mifelénk „kádári kisembernek” nevezte el és mindig is mélyen megvetette.
A bizonyosságra, stabilitásra vágyó ember szándéka ugyanis ellenkezik a világ forradalmi megváltoztatására törő baloldali lázálmokkal. Ugyanis az egyéni egzisztencia szempontjából nincs bizonytalanabb dolog a forradalomnál. Az elmúlt évtizedekben az emberek megszokták az EU-t, ahogyan azt is megszokjuk, hogy gerendával van alátámasztva a gang. Kialakult valamiféle összeurópai Stockholm-szindróma vele kapcsolatban. Jól van – mondják – hülyék, meg minden, de már úgy megszoktuk őket. Az EU-val kapcsolatos negatív bizonyosság is bizonyosság.
Kiszámítható.
Erre a biztonságvágyra játszik most rá az egész libsi sajtó. Természetesen nem az angolokat akarják ijesztgetni – ők már döntöttek – hanem minket, többieket, az árván maradt huszonheteket. Nehogy nekünk is ötleteink támadjanak. Örök példaképünk, a Kettős mérce blog például „Sötét napok a brexit után” címmel jósolja meg a világvégét. A cikk érdekessége, hogy miközben ezt írja: „Az európai baloldal feladata most az, hogy visszahelyezze jogaiba a demokratikus Európa gondolatát, mint teljes értékű lehetőséget, jövőképet.” – amivel és további ostoba állításokkal, a baloldal feladatává és céljává teszi az EU fenntartását. Hogy ezt pontosan miképpen gondolják, arról nem esik szó, ami különös, tekintettel arra, hogy az angolok a lehető legdemokratikusabb módon vették a kalapjukat.
Ha pedig az EU valami baloldali dolog, attól a nép jókora többsége egyből EU-ellenes lesz.
A magyar EU-szkepticizmusnak a legnagyobb lendületet nem Orbánbasi ellenségesnek mondott álláspontja, hanem Gyuriferi és a komplett libsi „elit” barátsága adta és adja. „Mert Piszkos Fred még abból is hasznot tudott húzni, hogy mindenki gyűlöli.” – ahogyan a halhatatlan Rejtő Jenő írja.
Eörsi Mátyás – a néhai körmös Bauer üzlettársa – már háborút is jósol Európában az EU meggyengülése okán. Pestis járványról még nincs szó, de majd lesz. Szerinte és a teljes haladó oldal szerint ugyanis, eme nagyszerű szervezet akadályozta meg, ahogyan lépten-nyomon hangoztatják, hogy errefelé „hetven éve nem volt háború”.
Na most ez egyszerűen nem igaz, két okból sem.
Először is Európában jelenleg is folyik háború, Ukrajnában ugyebár és előtte a Balkánon is mintha lett volna valami kalamajka. Másodszor nem az EU, hanem a hidrogénbomba és amit jelent: a teljes pusztulás lehetősége, az ami megakadályozza a fejlett országokat, hogy egymás torkának essenek. Eörsi kissé tudatlannak tűnik ezekben az ügyekben, de hát ő már Bauerról sem tudott semmit.
Úgy hírlik, hogy az EU egy Didier Seeuws nevű arctalan eunuchot nevezett ki az angolokkal folytatott kilépési tárgyalások vezetésére. Róla legalább szinte semmit sem tudunk, kivéve, hogy az illető is a Benelux államokból származik, melyek már oly sok hatalmas, hallhatatlan államférfit adtak nekünk.
Reméljük azért ő nem iszik annyit.
Jellemző, hogy az EU oly nagy előszeretettel fordul a nevezett államparódiák politikusaihoz. Azért van ez, mert egyrészt megbízhatóan hülyék, tehát nem lesznek saját ötleteik, másrészt bizonyosan mentesek a káros „nacionalizmustól”, hiszen nincs olyan náció melyhez hűek lenének. Mert, mint tudjuk, olyan hogy belga nincs is; kivéve talán Abdelhamid Abaaoudot, ő esetleg autentikusan belga. Fel is robbant mindenkit.
Az még külön tetszik, hogy a nem felejtik el megjegyezni: London a maradás mellett voksolt és mellette voksoltak a többi nagyvárosok is. Meg a skótok. A vidék ellene szavazott. Naná, hisz ott laknak az angolok. Miután az „angol” főváros lakosságának már több mint a fele bevándorló, egy pakisztáni mohamedán vezetésével furcsa lenne, ha másképpen döntöttek volna. Már önmagában hordoz némi kétes élt annak állítása, hogy ők az „angol” szavazók, akik maradni akarnak. Talán tényleg azért importálták őket, mert egyszer szükségük lesz a szavazataikra. „Tudja, Pelikán elvtárs, egyszer majd kérni fogunk magától valamit.”
Egyébiránt nem csak az angol, hanem az európai nagyvárosok is rohamosan veszítik el szerves kapcsolataikat azzal az országgal, melynek területét szennyezik. Viharos gyorsasággal válnak társadalmi-etnikai szemétdombbá, bűzös sikátoraikban ismeretlen eredetű vademberek tömegei keresik a „boldogulást” és a szerelmet, a főbb tereken és utakon pedig buzik vonulnak fel-alá önfeledten, néha – ha muszáj – betérve egy-egy transzbudiba. Falvakban továbbra sincs helye csőcseléknek, az a nagyvárosok specialitása.
Mondják az egyszerű szavazók irracionálisan döntöttek. Miért, az EU racionális?
Tárgyalások következnek hát. Én magam pedig biztosra veszem, hogy semmi különös nem fog történni. A tőzsdék majd „összeomlanak” – értsd: néhány spekuláns belebukik a dologba, a többiek pedig óriásit kaszálnak – aztán újra „magukhoz térnek” – értsd: a spekulánsok kipihenik az ijedséget Hawaiin és újra fogadásokat kötnek egymással.
A gazdasági adatok egy darabig romlanak, hogy javulhassanak. Ahogyan az mindig lenni szokott.
Mert a Brexit újkeletű bizonytalanságával egy sokkal régebbi változatlanság áll szembe: a pénz. A változatlanság garanciái pedig a nagy világcégek, akik az egész EU-cirkuszt tulajdonképpen irányítják és akik óriási beruházásokkal, befektetésekkel rendelkeznek szerte Angliában. És minden bizonnyal nem fogják hagyni, hogy ezek veszendőbe menjenek. Herr Volkswagen, Herr Mercedes és a többiek majd kisebbre veszik a handabandázó politikusok száját. Itt komoly dolgokról van szó. Nem finanszírozzák tovább a Bundesmutti nadrágkosztümjeit és nem fizetik Juncker pia számláit. Abból majd tanulnak.
Úgyhogy nyugi.
Hirundo
2016-06-27 @ 12:19
Három napja vártam erre az írásra. Nem hiába. Telitalálat.
Köszönjük, Aristo!
K.J.
2016-06-27 @ 15:55
Úgy tűnik Nyugat-Európa is visszasírja a degeneráltak előtti időket. Az ún. Kelet-Európa tűnik a legjózanabbnak és legegységesebbnek, magyarostul, szlávostul, mindenestül, mivel hála a bárminek a „nemzetközi liberalizmus” errefelé nem tudott mély gyökeret ereszteni.
Ha ezek nem viszik ki a gyártást a 10000%-os haszonért Európából, akkor nem kéne a XX-ik századot megint elölről kezdeni.
Dunai Bögöly
2016-06-28 @ 00:43
A haladók mintha nem akarnák tudomásul venni a népakaratot. Megint hülye a nép, mint Dániában, meg Írországban volt, ahol ezért pótvizsgára is küldték. A franciák keményebbek voltak, ott egyszerűen megbuktatták a népet, amikor nem jól szavazott.
Egyébként azt hiszem, végül nem sok dolog fog változni, csak annyi, amennyi még a nagy finanszírozó cégeknek belefér.
A németek meg mintha szinte örömmel vetnék magukat a lehetőségre, rátenyerelni mindenkire a „több EU” ocsmány jelszavával, amihez kiválóan asszisztál továbbra is a piás luxemburgi. (Hogy is van az a fékek és ellensúlyok hatalmas és persze rendkívül demokratikus rendszerében, hogy egy félmilliós operett állam ad rendre fontos vezetőket?)
heroes_never_die
2016-06-28 @ 07:37
Ismét „kitakaritotta” a FB egy link küldését, ezért itt, a cenzi nélküli magyar oldalon mutatom meg, mi is a valódi oka a borzasztó mü-felháborodásnak Brexit ügyben:
http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/06/26/super-reiche-verlieren-milliarden-wegen-brexit/
Leukoplaszt
2016-06-28 @ 11:11
Aristo megint olyasmibe kontárkodik bele, amihez nem ért (még azt sem tudja, mi a különbség ‘entrance’ és ‘exit’ között). A brexit súlyos gazdasági negatívumait minden vezető közgazdász elismeri: http://www.vox.com/2016/6/24/12024728/brexit-economy-economists-recession
heroes_never_die
2016-06-28 @ 14:43
A vox cikk tele van ilyen szavakkal: could, would, maybe – azaz feltételezések, inkább ijesztgetésnek nevezném. Mint tudjuk, Svájc is éppen haldoklik, mert nem tagja ennek a lassan fasisztoid diktatúrához hasonlitható szervezetnek.
Tessék kissé differenciáltabban körbenézni, tudom nehéz lerakni a szemellenzöt:
http://johnpilger.com/articles/why-the-british-said-no-to-europe
http://thefreethoughtproject.com/only-the-global-banking-elite-will-suffer-from-brexit/
és az elözményekre is valami: http://www.theeuropean-magazine.com/bill-cash/9906-britian-and-the-undemocratic-elements-of-the-eu
Hirundo
2016-06-28 @ 14:44
És mi van, ha a brit választók nem gazdasági érdekek mentén döntöttek? Ha felvállalták a gazdasági negatívumokat, ha megfizették ezt az árat azért, hogy kilépjenek az EU-ból?
Apropó, vezető közgazdászok. Ők voltak azok, akik a 2008-as válság kitörése előtt olyan elismerően nyilatkoztak a gazdaság stabilitásáról?
heroes_never_die
2016-06-28 @ 14:57
Hirundo, telitalálat! 🙂
Alex
2016-07-05 @ 20:33
Nézd! A tőkéseknek tökmindegy, hogy most más az ábra, mert az EU már régen politikai és nem gazdasági unió. Igen, a Közös Piacból nőtt ki, de már régen átváltott a liberális banditák kisérleti terepévé.
A brit és az európai tőkések ebből az egészből csak annyit fognak érezni, hogy máskép kell most kiszámítani a hasznot.
Horváth László
2016-06-28 @ 15:27
Nem miden a pénz- aki így gondolkodik, az egy vakond. Hitler 1939-ben fűt-fát ígért pénzben, támogatásban, kereskedelemben, hogyha megtámadjuk a lengyeleket, vagy ha magyar területek is felhasználhat hozzá(volt közös határunk). Horthy nemet mondott. Adolf azóta rég elégett egy gödörben, de ha ezt akkor megtesszük, ezer évre elástuk volna magunkat a lengyeleknél. Pénz még akármikor lehet talán keresni, de ettől a vándorló sáskahadtól sose fogsz többet megszabadulni.
Horváth László
2016-06-28 @ 15:30
javítsátok már ki 🙂
heroes_never_die
2016-06-28 @ 19:04
Update a témához: momentán az egyik legsikeresebb és legobjektivebb német online portál kiváló cikke, amely ugyan megfelelö német szövegértést feltételez, de aki érti, annak megéri elolvasni. Megjegyzés: a támogatásra megjelenö maszk alján a pirossal irt sorra kell kattintani, mert a fizetés a cikkekért nem kötelezö.
http://www.rolandtichy.de/meinungen/brexit-heult-doch/
Tango47
2016-06-29 @ 11:14
A brexit is egy olyan dolog, amivel csak a németek járnak jól.
Azon viszont csodálkozom, hogy az usa szó nélkül hagyta, hogy legfőbb szövetségese, „előretolt hadosztálya” feladja tagságát.
K.J.
2016-06-29 @ 16:49
A hitelminősítők azért teszik a dolgukat és ez valószínűleg csak a felszín. Egyébként a pakik jelentős részének sem tetszik a rendszer, féltik a munkahelyüket az idegenektől és leave-re szavaztak:))
Ha ezt majd a német törökök is átveszik, mondjuk szavazás nélkül, akkor sok érdekes háborús tudósítás lesz majd a német nagyvárosokból.
Alex
2016-07-05 @ 20:25
Azt hiszem az USA-nak volt egy B-terve arra, ha az angolok kilépnek. Amúgy az EU szétesése esetére is van egy B-terv, mert minden várható dologra fel szoktak készülni.
CrawlingChaos
2016-06-29 @ 11:35
Nem akarok vátesz lenni, de szerintem az angol komcsik (labour party) a nyáron nem fognak tétlenkedni. Annyi provokátort fognak pénzelni, amennyit csak bírnak, hogy megszaporodjanak Londonban az „iszlamofób” bűncselekmények, és öröm ünnepet fognak ülni, ha sikerül majd zavargásokat kirobbantani. Ha ez így lesz, akkor még az ősz előtt meg fogják kísérelni, hogy puccsot üljenek a népszavazás eredménye felett.
A konzervatívok azt gondolják, hogy Cameron elegánsan távozott. Én ezt egy olcsó menekülésnek érzem, amivel nem merte felvállalni saját köpönyegforgató politikájának a következményeit, és amivel gyakorlatilag két hónapot ad arra az EU pártiaknak, hogy valami nagy durranást összehozzanak a kilépés vétójára. Minden konzervatív tudja, hogy az egyensúly és a béke legnagyobb ellensége a bizonytalanság (és ebben most az EU alkesz vezetőinek kivételesen igaza van). Azzal, hogy Cameron durcásan hátraáll, hogy majd az új kormányfő jelenti be hivatalosan a kilépést, azzal kvázi azt eredményezte, hogy a népszavazás eredménye NINCS HIVATALOSAN KIHÍRDETVE ÉS NEM VISSZAVONHATATLAN. Van aki szerint ez elegáns és úriemberhez méltó. Szerintem pedig GYÁVA ÉS ÁRULÓ. Lemondhatott volna azután is, hogy bejelenti az EU felé a kilépési szándékot, és azonnal kérhette volna a pártját, hogy jelöljön a helyére új kormányfőjelöltet.
Tegyétek fel a kérdést magatoknak: KINEK ÉRI MEG EZ A 2-3 HÓNAPOS IDŐHÚZÁS?
Beke Lóránd
2016-07-02 @ 17:47
A britek kapitális öngólt lőttek. Nemcsak a szabad piacot, mozgást és költözést vesztették el, de azokat az extra előjogokat is, amelyek miatt speciális helyzetük volt az EU-ban. A tetejében még a skótok és írek is kiválhatnak. Súlyos problémáik lesznek a következő években és csak maguknak köszönhetik.
Alex
2016-07-05 @ 20:23
Pont fordítva! A britek jó ösztönnel idejében elhagyták a sülyedő hajót!
K.J.
2016-07-06 @ 13:56
A skótok és az írek évszázadok óta önállóságra törekszenek. Ez csak egy újabb lehetőség a számukra. Nagyjából ennyit az EU-ról is.
Az USA sem unió, hanem Független Államok Közössége. Kis képzavarral élve:)
Az uniók csak a hazátlan senkiknek nyújtanak szabad garázdálkodási lehetőséget és menekülő útvonalat a törvények és a tisztesség elől.
Alex
2016-07-05 @ 20:22
„Egyébiránt nem csak az angol, hanem az európai nagyvárosok is rohamosan veszítik el szerves kapcsolataikat azzal az országgal, melynek területét szennyezik. Viharos gyorsasággal válnak társadalmi-etnikai szemétdombbá,”
———————————————————————————-
Tökéletes látlelet. Londonban felszálltam a buszra és megdöbbenve vettem észre, hogy rajtam kívül nincsen más fehér utas. Kicsit furcsa volt, de egy hét múlva megszoktam, hogy csak a buszvezető fehér, mert a munkát el kell végezni valakinek.