Miért ilyen hosszú az utolsó pillanat?
50„Én pedig, íme, özönvizet hozok a földre, hogy elveszítsek minden testet, amelyben élő lélek van az ég alatt.”
Mózes első könyve
Azt írják a haladó sajtóban, hogy az utolsó pillanatban vagyunk a klímakatasztrófa tekintetében. Ha ők mondják, akkor biztosan úgy is van. Ezzel csak az a probléma, hogy ez az utolsó pillanat már igen régóta tart. Hosszú pillanat ez, hiszen már a Római Klub, 1972-ben is az utolsó pillanatról beszélt.
Most pedig azt olvasom: „… tudományos körökben egyre inkább tartja magát az a nézet, hogy a következő másfél év kritikus időszak lesz, és ha ez alatt nem sikerül lényegi változásokat elérni, utána már késő lehet.” A pillanat ilyen hosszú elnyúlását, szerintem, egy megoldhatatlan dramaturgiai probléma okozza.
Mert, ha és amennyiben, ez az utolsó pillanat elmúlik, akkor az egész dolog furcsa fordulatot vesz. Ha túl vagyunk az utolsó pillanaton, akkor már magában az apokalipszisben élünk, és kész, vége, nincs mit tenni. Például nincs további határidő a kommunizmus felépítésére; TGM a kardjába dől. Nyugodtan vehetünk akármekkora autót, tarthatunk korlátlan számú tehenet, ehetünk, ihatunk, mulathatunk, megihatjuk az utolsó megolvadt gleccser összes vizét, hiszen rosszabb már úgysem jöhet. Akár még fasiszták és homofóbok is lehetünk, úgyis mindegy. Az órát is megállítjuk, hiszen ez a pillanat volt az utolsó.
Na most, egy ilyen helyzet a rettegés és az önkorlátozás fenntartására nem alkalmas.
A halálraítéltet nehéz bármivel megijeszteni, az órán kívül, és a haláltáncban fenntartani az aszkézist természetellenes, mint a buzibárban a sztriptíztáncosnő. Olyan lenne ez, a haladás hívei számára, mint mikor a király kivégezteti az összes túszt: a továbbiakban nincs mivel fenyegetőzni. Képzeljük el ezt a szörnyű helyzetet. Ott állna a haladó sajtó és nem tudna mivel ijesztgetni bennünket, ennek hatására pedig teljesen elkanászodnánk. Az emberek ugyanis, ha nem félnek valamitől, akkor azt csinálnak, amit akarnak, és ez megengedhetetlen.
Különben is. Mit mondhatnának még nekünk, az utolsó pillanat után?
Ekkor – mondják – a tengerek feláradnak és elöntenek bennünket. Ott üldögélnénk a Bakonyban, a pálmafák alatt, az ország másik része meg az Északi-Középhegységben, rohadt meleg lenne és a lábunkat áztatnánk a Pannon tengerben. A folyókból vízilovak pajkos viháncolása hallatszik. Pista bácsi kivilágítatlan vízibiciklivel megy a kocsmába, és a rendőr megbüntetné érte, de aztán legyintve elengedné: úgyis mindegy, hiszen elmúlt már az utolsó pillanat. Néznénk ahogyan a delfinek és a bálnák eszik a szívószálat meg a nejlonzacskót, és a régi szép időkről álmodoznánk, mikor még a százhuszonnyolcadik utolsó pillanat előtt voltunk és nagyon féltünk. Palackpostákat dobálnánk a vízbe, ilyen szöveggel: „Megmelegedett a sör. Európa segíts!” Várnánk, mikor érkezik válaszként hajó az EU-ból, hogy megmondják: mit kell csinálni ilyen helyzetben. Gondolom azt javasolnák, hogy igyunk buzi-kólát. Bár az meg gyárilag meleg. Gréta Thunberg pedig, jogos felháborodásában, már csütörtökön sem menne csónakkal iskolába.
De az utolsó pillanat után a legnagyobb bajban mégis a haladás hívei lennének.
Az még csak hagyján, hogy csak magánhidroplánnal lehetne menni a klímavédelmi konferenciára, de nem jönnének migránsok sem, mert sehogyan sem tudnák átszelni a Földközi óceánt és Brüsszelbe is csak atomtengeralattjáróval lehetne eljutni. Ha nincs a fenyegető klímakatasztrófa, akkor nagyon nehéz lenne kordában tartani a populistákat. Persze – gondolom – rögtön meghatároznák a tengeri hullámok legmagasabb mértékét és ezzel egy időben, Magyarország ellen kötelezettségszegési eljárást indítanának, mert az Amnesty szerint itt azok, az illiberalizmus miatt, magasabbak és iszlamofóbok. Ugyanakkor az egész nem érne semmit, hiszen köztudott: az utolsó pillanat után nincsenek kifizetések (a pénztártól való távozás után, ugye …), ezért nem érdemes azok megvonásával fenyegetni senkit.
Bizonnyal elkezdenék építeni Noé bárkáját is, mondjuk Juncker vezetésével, ő lehetne az új Noé, hiszen italozási szokásaik hasonlóak. Feljegyezték ugyanis a Teremtés Könyvében, hogy „Amikor bort ivott, megrészegült és meztelenül feküdt sátrában.” Ám az építés hamar félbeszakadna, mert egyfelől nem lenne értelme a határidő fogalmának (az utolsó pillanat után vagyunk), másfelől nem tudnának megegyezni, hogy bélférget például felengedjék-e a bárkára, ezért bizottságot hoznának létre a kérdések eldöntésére, és tudjuk: ez minden cselekvés végét jelenti.
Hát így éldegélnénk az utolsó pillanat elmúlta után, úgy tudnánk, hogy az örökkévalóságig.
Kicsit vizesen, de boldogan, mert nem félnénk többé semmitől. Egészen addig tartana ez, míg meg nem jelennének az első klímakutatói vélemények a haladó sajtóban, azzal az ijesztő hírrel, hogy az utolsó pillanatban vagyunk, ha nem teszünk valamit kiszáradnak a tengerek.
És kezdődne elölről az egész.
Tapeino
2019-08-06 @ 11:39
Ez aztán naggggyyyyyon jóra sikeredett!! Grat!
Molnár József
2019-08-06 @ 12:02
Nagyon jó lett, de kimaradtak a vegánok. Azok tesznek a legtöbbet a klimakatasztrófáért csak olyan hülyék, hogy fel sem fogják. Elmagyarázni sem lehet nekik, mert nekik negatív iq-juk.
Gondolandusz
2019-08-06 @ 12:26
Azokat át kellene szoktatni szívószál- és nylonzacskó evésre. Azok elhiszik, hogy most ez a legtrendibb, egészséges. És két légy lenne ütve egy csapásra: fogyna a műanyagszemét, egyben fogynának ezek a biokörnyezetagyonvédők. Csupa nyereség. Bónusz: a bálnák és a delfinek szépen szaporodnának!
varurfi
2019-08-06 @ 13:11
Növeld meg a hűtőszekrényed, légkondid kapacitását kisember.
További kellemes rettegést.
Tik Soma
2019-08-06 @ 15:39
Egyél pörköltet Józsi, az mindent megold
csakafidesz
2019-08-06 @ 18:37
Pacalt a Józsinak, az olyan prolis.
vadmagyar
2019-08-06 @ 12:22
Tulajdonképpen az apokalipszis már zajlik: soha ennyi elmebeteg, sérült félkegyelmű nem rajzotta el szép világunk. Két típus keveredik: az önjelölt de manipulált pl. Theta Grunberg stb, ill. a kiképzett morál- terminátorok lásd momentum és sötétzöld/bal politikusok.
A túlélés receptje egyszerű bár nehéz: józan észnél maradni és küzdeni mindenért ami nekünk szent és fontos.
Már nincsenek ellenfelek. Csak ellenség maradt.
Gondolandusz
2019-08-06 @ 12:27
Egyetértek!
Guanabo
2019-08-06 @ 16:55
Game, set, match
Soma Tik
2019-08-06 @ 17:37
Alusapkát azért néha vedd le
vadmagyar
2019-08-06 @ 23:45
@Soma Tik
Kifejtené?
Zsike
2019-08-08 @ 21:55
Remek hozzászólás, kedves „Vadmagyar”! A legfontosabb a józan észnél maradni! Az irányított pánikolás helyett a dolgok természetes rendjére, természetes változására (is) gondolni! Aristo komoly igazság-tartalmú írása pedig elindíthatja az olvasóit a saját életvitelük, életfelfogásuk felülvizsgálatára is, a progresszívek „készételeinek” minden kritika nélküli elfogadása helyett.
csakafidesz
2019-08-06 @ 12:28
Sajnos a néhai Aurelio Peccei (Római Klub alapítója) helyesen látta. A fenntarthatóság végére ért a civilizációnk. Hires tanulmányuk The Limits to Growth (1972) minden sorát igazolva látom amikor a kocsik dugóban állnak az Erzsébet híd és a Keleti között. Folyamatosan ömlik belőlük a mérgező füst.
bl
2019-08-06 @ 14:04
Nem értünk a fenntarthatóság végére, csak eljött az a pillanat, amikor egyre újabb és újabb tényezőket kell figyelembe venni a stabilitás végett. A nyugat európai folyók néhány év alatt megtisztultak a 70-es 80-as években, csak nem kellett bele minden lötyit beönteni. Régen a lótrágya miatt aggódtak, hogy 2 méter vastagon lesznek Budapest utcáin, ma a füst miatt aggódsz, holnap az elektromos autók akkumulátorai miatt…
A tengereket, a légkört se lehet korlátlanul szennyezni, csak addig amíg elhanyagolható az ember hatása a környezetre. Ha lenne eszünk, szép jövő előtt állnánk, csak meg kell hozni a megfelelő döntéseket.
A világvége pontos időpontját pedig senki se ismerheti (ennyi még a Bibliában is benne van), de meghasonlás fogja megelőzni. Meghasonlás, azaz az emberi alkalmatlanság, para, bizalomvesztés lesz a vesztünk, egymásnak fogunk esni még azelőtt, hogy megtörténne a baj.
csakafidesz
2019-08-06 @ 18:53
Tanulmányozzad egy kicsit a szakirodalmat. Szóval a nyersanyagok kimerülése, a szennyeződés, stb. lassan, de biztosan hozza az eredményt.
csakafidesz
2019-08-06 @ 12:32
Sajnos nem. A tengereknek lassan annyi, ezt már Cousteau kapitány jelentésében is benne van. Többezer faj kihalt.
Hazádnak
2019-08-06 @ 18:23
„Többezer faj kihalt.”
A dinoszauruszok is DE, „Eppur si muove vagy E pur si muove, És mégis mozog a föld” (Galileo Galilei), és mozogni is fog még egy darabig akkor is ha már nem lesz fehér(mert csak azok között található ilyen öngyűlölő marha) jó és rosszindulatú idióta és senkiházi libsi, és már csak tizenévesen szülő néger meg harmadik világbeli selejtel lesz tele a föld, aztán ha már a szárazföldön is felzabáltak mindent, és már ráfanyalodnak a saját fajtájukra, na az lesz a szép világ.
csakafidesz
2019-08-06 @ 18:36
Előbb is megehetnék egymást. Sajnos a fehér ember tiltani kezdte az emberevést Afrikában. Ez az új generáció kevésbé eszi az emberhúst, mert segélyben kapja a konyhakész ételt.
Hazádnak
2019-08-06 @ 23:54
Ameddig lesz FEHÉR aki gürcöl, izzad és előteremti a SEGÍLYT, aztán majd ami lessz.
YoungVic
2019-08-06 @ 12:33
A cikk írója a cikkben nem tagadja a klímaváltozás tényét. A cikk témája az utolsó pillanat, azaz hogy vannak-e, lesznek-e komoly következmények, de még inkább az, hogy mennyire (lesznek) ezek gyorsak.
Ja, hogy Önnek mindenről Soros jut eszébe. Keresse fel pszichológusát, pszichiáterét.
Jó olvasást, másodszorra talán sikerül feldolgoznia ezt a nehéz olvasmányt!
Ásotthalom
2019-08-06 @ 12:44
Nem szabad bedőlni a Soros-Gyurcsány-Timmermans-Weber tengely által felkorbácsolt klímapániknak! A bukott baloldal ezzel próbálja visszaszerezni a szavazóit, hogy azonnal migránsokat és homokosokat telepíthessenek mindenhova. Rémhíreket keltenek, pánikot próbálnak előidézni, apokalipszist emlegetnek – hogy visszakerüljenek a hatalomba. De aki ismeri a természetet, tudja, hogy minden a legnagyobb rendben van. Ha emelkedik is a hőmérséklet, annak csak annyi az eredménye, hogy még többet lehet élvezni a nyaralást a vízparton. Ki ne örülne ennek?
doktor_hetes
2019-08-06 @ 13:29
A klímaváltozás és buzi lobbi nyomulása (részben a cikk szerint is) kéz a kézben jár (globális meleg merevedés). Mindkettő ellen tehetünk egy keveset, ha többé nem iszunk kocakóla termékeket (Coca-Cola, Sprite, Fanta, Kinley, NaturAqua, Cappy, meg egyebek).
Klárika
2019-08-07 @ 21:50
Komoly meggondolás alapján a klímaváltozás ügyében nem lehet semmit tenni. Hacsak nem vállalja a teljes „emberiég”, hogy és egyszerre: nem világít, csakis lábuszon jár, Afrika nem szaporodik, visszatelepíti az erdöket, csak nyerset esznek mint valamikor, imádság közben ejtenek el egy-egy állatot s annak a börébe, bundájába öltöznek.stb.
Egyedül a divatszakma maradna meg: hogy medvebunda, nyúlbunda vagy egérbörbunda. Ruha gyíkbörböl (a zöldeknél zöldbékáról lehántott börböl), színes madártollak,…
Valaki azt is megkérdezhetné, hogy akkor meg minek?
A kocakóla mellözése csak a hascsikarást ritkítaná.
Ki merne valamit is elképzelni a buzi lobbi tekintetében? Esetleg a természetes kiválasztás, hiszen a fenti életmód mellett több férfieröre van szükség, mint nyavalyás és nyamvadt nyüvészek nyivákolására.
Kara Kozgun
2019-08-06 @ 13:51
Az ember, akit primitívnek hívnak, nem az idők legelejéről származik, hanem az idők legvégéről. Ez a történetutáni ember. Nem a nép ez, amelyből a történet kifejlődik, hanem a tömeg, amely a történet lezajlása után megreked és visszakorcsosul. A primitív a világról letöredezett és félreesett hulladék, amely egy masszába tömörülve megáll, és irányát visszafelé veszi: a sötétség, az elkorcsosulás felé, és korcs szörnyeteggé válik. A tömegesedés jelei a primitívség jelei: az egész emberiség leszállt a tudattalan homályba, és elsüllyedt abban a sötétségben, amelyben a primitívek élnek. A körülmények külső jellege a tényt alig módosítja: hogy ezúttal civilizált primitívségről van szó, vagyis gépesített barbárságról. A körülmények külső jellege az ember valódi világhelyzetét még sohasem tudta módosítani, megváltoztatni meg éppenséggel nem.
.
. De a primitív embert éppen ez a furcsa és torz töredékesség jellemzi. A tömegben a totem nem ilyen hármas lélek jelképe, hanem olyan kép, amelyben százan és ezren és tízezren élnek együtt. Esetleg több millió ember közös lelke. A totem persze nem tényleges, hanem csak pótlélek. De ez a pótlélek a primitív tömeg számára végtelen fontos. Ez őrzi számára a lelket. (itt a „szent korona! ) Hamvas Béla 1962
Levendula
2019-08-06 @ 14:34
Gyengeelméjűnek vagy mérhetetlenül tudatlannak kell lenni ahhoz, hogy az ember ne hallgasson a vészharangot kongató tudósokra, és ne vegye komolyan a nyilvánvaló előjeleket. Brutálisan melegszenek a nyarak, egyre szélsőségesebb az időjárás. Özönvízszerű esők, tornádók, cunamik követik egymást, olvad a sarki jég és gleccserek, egyre rosszabb a levegő, világprobléma a szennyezés. A kivágott esőerdők helyén pusztaság vagy olajpálma ültetvények, mindent elborítanak a szeméthegyek, közben fajok ezrei pusztulnak ki a szemünk előtt. Az egész migrációs krízis ennek a környezeti válságnak az evidens következménye, hiszen az élhetetlenné vált területekről kénytelenek eljönni az őshonos lakosok. Óriási felelőssége van ilyen globális kírzis idején az írástudó embernek. Tényszerű tudósításokkal csökkenteni lehet a bajt, felhívva az emberek figyelmét az életmódváltoztatás, a fenntarthatóság és a politikai nyomásgyakorlás fontosságára. De aki azt választja, hogy a tárgyilagos közlés helyett dezinformál vagy elbagatellizálja a helyzet súlyosságát, az álláspontom szerint maga is cinkos a kialakuló katasztrófában.
Gijutsushi
2019-08-06 @ 19:06
Valóban úgy kellene élni, hogy az erőforrásokat ne pazaroljuk. Ezt tették a falun élő, mezőgazdaságból, állattartásból önmagukat fenntartó közösségek. Ezzel szemben a 19. századtól kezdve, minden gazdasági-társadalmi rendszer a „városiasodást”, mint a haladás indikátorát istenítette. A faluról elköltözött ember után megműveletlen föld, elhagyott ház, uradalmi birtok, TSZ-istállók, stb. maradtak. Meg lehet nézni, mekkora infrastruktúra és erőforrás ment pocsékba hazánkban is. A nagyvárosban pedig mekkora felesleges, ember-idegen infrastruktúra létesült. Az erőforrások teljesen rossz, téves felhasználási módjai terjedtek el. Ennek egyig vonatkozása a globális nagyvállalatok okozta környezeti költségek externalizálása. Vagyis az okozott környezeti, ökológiai károkért nem ezek állnak jót anyagilag, hanem a társadalom, az állampolgárok, a fogyasztók, az állam. Ha nem így lenne, akkor a környezetet károsító ipari tevékenység sokkal kisebb volumenű lenne, hiszen nem lenne ennyire jövedelmező. Pl. ha a műanyag gyártók és forgalmazók kötelezve lennének a felszíni vizekben felhalmozódott műanyag hulladék eltakarításáért, és a (jelenleg rejtőzködő) tényleges tulajdonosok a magánvagyonukkal is felelnének, sokkal kisebb lenne a termelés, a profit, és a szennyezés mértéke is.
Ez az egyik oldal. A másik pedig az, hogy 100, de még 50 évvel ezelőtt sem kaptunk semmilyen hírt a világ másik végén történt „szélsőséges időjárási eseményekről”. A legutóbbi évek eseményei pedig teljesen”hype-olva” CNN színvonalon kerülnek elénk: ugyanaz a tornádó vagy földcsuszamlás naponta 20-30 alkalommal, sokszor több napon keresztül. Lehetséges, hogy a szélsőséges időjárási események gyakorisága sokkal közelebb volt a maihoz egy évszázaddal ezelőtt, mint gondoljuk, csak nem szereztünk róluk tudomást. Tehát a dezinformálás kétoldalú.
Cinkosa pedig a bűntényeknek van, nem a katasztrófáknak. Nincs ellenemre egyébként bűnténynek minősíteni a környezet ellen elkövetett cselekményeket, de akkor először is a multiknak (úgy is, mint a gyarmattartás jelenlegi eszközei), másodsorban ezek kijáró embereinek (amerikai képviselőház, szenátus, EU-parlament, EU-bizottság, kínai kommunista párt vezetése, Bilderberg csoport, stb.) kellene a vádlottak padjára kerülniük.
Naprózsa
2019-08-07 @ 22:06
Nagyon jó, ahogy Ön rávilágít a lényegre, kedves Gijutshushi. Ma sokkal többet hallunk katasztrófáról mint a TV és internet előtti korokban a távol élők. Ugye a negatív hír a kedvenc és ezért aránytalanul sokat beszélnek róla, s ez is kelt veszélyérzetet, pedig anno is voltak szélsőséges éghajlati problémák.
Klárika
2019-08-07 @ 22:13
A klíma helyzetének súlyosságát nem lehet elbagatellizálni, ugyanis egyáltalán nem biztos a felmelegedés oka. Mindamellett teljesen biztos annak politikai „felhasználása, manipulációja. Viszont a klíma nem ugyanaz mint a környezetszennyezés, ami ellen lehetne tenni. Kicsiben, a közvetlen környezetben. Ez dícséretes és hasznos dolog lenne, csak éppen semmi kihatása nem lenne, lehetne a „klímavisszaváltoztatás” szempontjából.
Ha még nem tudtuk volna, tény, hogy a klíma nem helyi ügy.
Lehet miatta politikai nyomást „kelteni”, számtalan fontoskodónak témát szolgáltatni, kormányok elleni tüntetést rendezni, rendzavaró apokaliptikus pánikot kelteni és közben a nagy hatalomnak az ö pecsenyéjét sütögetni.
Mátyás
2019-08-06 @ 15:02
A felmelegedést senki sem tagadja, csak az okain és a súlyosságán vitatkozunk. Egyébként nagyon egyszerű a megoldás, vissza kell ültetni a kivágott fákat. Az eu-ban úgyis élelmiszertúltermelés van, a fölösleges szántókat be kell fásítani. Magyarországon az elmúlt 100 évben megduplázódott az erdőterületek nagysága, ezt még egy kicsit növelni kéne, illetve a mainál jóval több árvíztározót kellene építeni, kvázi visszaadni területeket a folyóknak. Így aszályos időben lenne mivel locsolni, esős időben pedig csökkenne az árvízveszély. Régen a Kárpát-medence nagyrésze erdős-mocsaras volt. Ha az akkori állapotokot nem is lehet visszaállítani, de ahhoz közelíteni kellene. Akár jégkorszak volt, akár két jégkorszak közötti felmelegedési csúcs, mindig lakható volt.
Beatrix
2019-08-06 @ 15:15
Nem az okokon kell vitatkozni, hanem a következmények elhárításán. Amikor ég a ház előbb el kell oltani. Csak utána teszik fel a kérdést, hogy mi okozta, nemigaz?
Klárika
2019-08-07 @ 22:55
Igenis, amikor egy/több ház ég. Meg ott vannak a képzett tüzoltók is.
De a klíma, tudomásom szerint, nem egy házra hat ki vagy egy ház körül változik. Hogyan lehetne „a következményeit elhárítani” annak aminek nem ismeretes az oka?
A súlyos, komplikált betegség okán hosszan konferálnak az orvosok, de nem tudják gyógyítani, ha nem egyértelmü a diagnózis! Ez sem tökéletes példa, de passzintosabb mint a tüzoltás, amire be is vagyunk rendezkedve.
nagi69
2019-08-06 @ 21:45
Kedves Gijutsushi! Köszi, ez szép összefoglaló és riposzt. Az az érdekes, h az innen-onnan ideböffentgető „kritikusok” nemigen szoktak reagálni a kritikájukra írt kommentekre …
nagi69
2019-08-06 @ 21:47
Nem t’om, miért ment rossz helyre a megjegyzésem …
Naprózsa
2019-08-06 @ 15:17
Nem biztos, hogy a világvége után szabadok lehetünk. Akkor találnának nekünk más rettegnivalót. A rettegés valójában a homo sapiens alapszórakozása. Valszeg őslény korunkból jött velünk, amikor még riadt cickányként rohangásztak elődeink a dinoszauruszok lába elől, hogy agyon ne tapossanak. Aztán már nem a dínóktól féltünk, mert pechjük volt, hanem a jégkorszakban, hogy nem lesz elég mamut vacsorára. Aztán felváltotta ezt is a szomszédos törzstől való félelem, majd az inkvizíciótól, később a főnöktől, most meg, hogy nem vagyunk-e elég pc-k?
Bár ahogy elnézzük, maga a félelem az összes állat alaptulajdonsága, hisz még az oroszlán is fél attól, hogy lesántul és akkor neki annyi.
Sztem az emberek zöme titokban szeret is félni. Jobb esetben a betegségtől, rosszabb esetben a bombázástól, még rosszabb esetben bármitől, mindenben lát valami veszélyt, sipákolnivalót aki az örök pesszimista.
S nem is baj ez, ha belegondolunk, mert azon kevesek akik nem éreznek fájdalmat, nagyobb eséllyel halnak meg fiatalon balesetben, mint mi, hisz nincs jelzőrendszerük.
Csakhogy ezt a társadalom nyerészkedői sokezer éve tudják és kihasználják. Vagy Zeusz bosszúvillámaival tartják engedelmes szolgaként a tömegeket, vagy Allah haragjával kell szembenéznie annak, aki nem akar férfiként más népeket a dzsihád nevében kiirtani (bocs: megtéríteni). S amikor az emberiség megteremti a maga biztonságosabb világát, a védőszereket, a stabil élelmiszer ellátást, a mindennek utánanéző tudományt, gyógyszereket, s nem is fél az Isteni harag keltette vízözöntől, hát képes még nem szót fogadni. Nosza, riogassunk egy másik vízözönnel!
De azért van egy tényleges furcsaság különbség a mai és korábbi vízözönnel riogatók között: A mai rémisztgetők azért terelik a figyelmet a globális felmelegedésre, lehűlésre, kiszáradásra, akármire, hogy ne féljünk attól, amitől valójában kellene:
Ma nem szabad észrevennünk az igazi veszélyt: nem a bálnák gyomrában ülepedő szívószál az, nem is a mesterségesen terelt szaharai felhők Grönlandi jégolvasztása – azzal majd elbírunk, ha már az igazi veszélyt felszámoljuk. Nekünk most Allah elvakult, koncra, hullahegyekre ácsingózó, ránk eresztett sunyin lapuló százmilliónyi primitív vírusaitól kellene félnünk. Joggal. Mert őket sem érdekli a globális vízözön, meg a bálnák, de annál inkább a mi világunk elmosása, s igazándiból erről kell elterelni a figyelmünket.
S vajon az ijesztgetők tényleg félnek a felmelegedéstől? Egy frászt! A pszichopata arról ismerszik meg, hogy bár ő jól játszik mások rémisztgetésével, érzelmi húrok pengetésének igazi mestere, de mivel ő a maga hite szerint a természet ajándéka, meg van győződve róla, hogy neki soha baja nem eshet. S az ilyen sajnos nem fél, mert azt hiszi, hogy minden bajból kidumálja magát, és ura lesz a helyzetnek.
Nekünk ilyen Bilderbergektől, Sorosmaffiáktól kellene igazából félni, mert ők a Föld végzetes vírusai, ha hagyjuk rajtunk uralkodni ezeket az együttérzést még hírből sem ismerő genetikai tévedéseket!
hozzaszolo
2019-08-06 @ 15:36
A múlt héten megnyugodtam. Végre ki van találva a megoldás. Láttam az Aldiban olyan 6-os réz hajlított fékcsöveket. Hozzá hosszú tisztító kefét egy spiráldrót végén.
Úgy hívják, szívószál. A föld megmarad, sőt egyre jobb lesz, mert ezekre a vaskos veszélyeket kiabálókra csak azt mondom, menj az Aldiba, és megmarad a Föld, meg az ember.
Egyébként apám megtanított úszni. És megtanított üvegből inni, és pohárból (üveg) inni, akár vizet, akár sört, akár bort. Úgyhogy nekem illene fennmaradnom.
Brindzás Vojto
2019-08-06 @ 16:08
A balosok számára a világvége érdekes módon mindig a köv választások időpontjáig érvényes.
Vereség esetén aztán új világvége időpontot jelölnek ki de az max a köv választások időpontjáig lesz érvényes.
Gyözelem esetén a légkör CO2 tartalma rögtön optimálissá válik, de annyira azért nem lesz jó, hogy ne lehessen majd vele egy újabb választást nyerni.
C.Dömötör
2019-08-06 @ 16:58
Köszönöm, hogy kinyitotta a szememet.
Még a héten veszek egy utcai terepjárót, jó nagyot, úgy is mindegy. Hitelre, ez magától értetődik. Hehehe.
csakafidesz
2019-08-06 @ 18:46
Igen.. Jött egy ilyen gépen a világvége előhírnöke. Barna volt, de nem a naptól, a nyakában két kilós aranymuff. Gusztustalan kövéren csámpázott, fején a haj felnyírva. Bár kigyúrtnak látszik, de papírja van róla, hogy munkaképtelen. A neje 4-5 purdét halászott elő a hátsó ülésről. Hamarosan ők lesznek a többség.
Nézzük_magát_a_dolgot
2019-08-06 @ 19:48
Az orvos hümmög a 75 éves Józsi bácsi leleteit nézegetve. – Józsi bátyám, azonnal le kellene szoknia az italozásról! – Ugyan, öreg vagyok én már, lekéstem róla! – De Józsi bátyám, leszokni soha nem késő! – Mire Józsi bá: Na, akkor még ráérek leszokni!
Gábor
2019-08-06 @ 20:44
Egy szívsebész ismerősöm mesélte, hogy a betegek, akik a műtétre vártak, akárhányan folyamatosan bagóztak. Amikor kérdőre vonta őket, egyikük ezt mondta: „Doktor úr, engem nem ez a mostani cigi öl meg. Az öl meg, amit 10 éve szívtam el.”
nemezis
2019-08-06 @ 21:05
1970-ben, az évben, amikor először ünnepelte a zöld mozgalom a Föld napját, George Wald, a Harvard Egyetem biológusa kijelentette, „a civilizáció véget fog érni 15 vagy 30 éven belül, hacsak nem teszünk azonnali lépéseket az emberiség előtt álló problémákkal szemben.” Ugyanebben az évben írta Peter Gunter, az Észak-Texasi egyetem professzora: „A demográfusok szinte teljesen egyetértenek a következő zord forgatókönyvvel: 1975-ben széleskörű éhínség veszi kezdetét Indiában; ezek 1990-re le fognak sújtani India, Pakisztán, Kína és a Közel-Kelet, Afrika teljes területére. 2000-re vagy talán hamarabb éhínség fogja sújtani Dél- és Közép-Amerikát, [és 2000-re] az egész világ, Nyugat-Európa, Észak-Amerika és Ausztrália kivételével éhínségtől fog szenvedni.”
…
Az 1970-es éveket áthatotta a globális lehűléstől való félelem az azelőtti évtizedek hőmérsékleti trendjeire alapozva. Így az ökológus Kenneth E. F. Watt egy beszédében azt mondta: „a világ immár 20 éve meredeken hidegedik. Ha ez a trend tovább folytatódik, a világ 1990-re az átlaghőmérséklethez képest 4 fokkal, de 2000-re 11 fokkal hidegebb lesz.” És Dr. Carl Christian Wallén a World Meteorological Organization (Meteorológiai világszervezet) tudományos és technikai osztályának vezetője azt nyilatkozta: „az 1940 óta lezajlott lehűlés elég jelentős és konzisztens volt ahhoz, hogy nem fog egyhamar a visszájára fordulni.”
…
Az 1970. április 16.-i számában a Boston Globe cikkje hirdeti: „A tudósok új jégkorszakot jósolnak a 21. századra,” és idézi James P. Lodge Jr.-t, a Nemzeti Légkörkutató Központ tudósát, aki szerint „amennyiben növekedik az elektromos áramgenerálás jelenlegi rátája […] a kontinentális Egyesült Államok összes folyója és patakja ki fog száradni.”
…
A városi és a mezőgazdasági légszennyezés, az ember által termelt kondenzációs magok, az urbanizáció, az erdők kivágása és a sivatagok növekedése következtében – ami „felelős a felszíni hőmérséklet 0.2 °C-os lehűléséért az elmúlt negyed évszázadban” – egy új jégkorszak veheti kezdetét, aminek „a mezőgazdaságra és az emberi populáció ellátására gyakorolt hatását aligha kell részletezni. Azonban ennél is drámaibb következmények történhetnek: például “az antarktiszi jégtakaró hirtelen összeroskadása a megnövekedett tömeg hatására olyan szökőárat idézhet elő, aminek a mérete semmihez sem fogható az emberi történelemben.”
Innen: https://libertarianizmus.hu/a-klimakutatok-jovendolesei-1970-tol-napjainkig/
odu
2019-08-06 @ 22:02
Földanya szépen leszabályoz minket másodperc embereket, ami biztos kemény lesz.
gyozo2018
2019-08-06 @ 22:34
„Zsohár Zsuzsanna szerint az Egri csillagok káros, mert feltüzeli a muzulmánellenes érzéseket a magyarokban!”
Az ilyen idióta barmok miatt nem készül egyetlen egy magyar történelmi film sem!!!
Rejtő Lajos László
2019-08-07 @ 08:35
Nyugodtabban, jobb lelkiismerettel várhatnám az utolsó pillanatot ,ha annak
idején nem tüntettem volna a Duna vízlépcső-erőmű beruházás ellen !
Akkor is megvezették az egyébként jószándékú környezettudtos embereket !
100km
2019-08-07 @ 09:01
maaaaaaargit téged biztos nem isten teremtett … már ha érted ….
Klárika
2019-08-08 @ 00:11
Aristo páratlan. A szövege, a szellemisége és az emberszeretö optimizmusa is. Elégedetlen s kritizál, de a mélyebben fekvö kis aljasságokra sem képes rájönni az ilyesmire képtelenségének hiányában (feltételezem).
Amellett, hogy a Gréta, legnagyobb kárára, de nem tud magyarul, hogy rájöjjön a melegek s a klíma felmelegedés közötti összefüggésre (Aristo, természetesen, tud magyarul). Egyszerü, de tiszta véletlen nemde bár, hogy az utóbbi években lett feltünö a klíma felmelegedése és a melegek tömeges fellépése is?
Szóval, a Grétuci azért buzizik a homokozóban mert akkor növeli a klímarettegök és az emiatt tüntetök számát, az öt követö társadalmi szintek és színek csodálatát, a kongresszusi meghívásokét, a többlet kromoszómáinak hatalmát a világ fölött.
Többet keres mint a legkeményebben dolgozó kubikus, aki el is számol a keresete adójával (talán egy nem haladó profnál is többet), míg Grétácska kiskorú, tehát nem lehet tudni azt az ö elszámolásával kapcsolatban; lehet az mind csak „adomány”,..
Minek járjon oskolába, ha már bebizonyosdott, hogy az amit ö tud az képes elhomályosítani minden, a legmegtekervényedettebb, kimüvelt szürkeállományok müködését is.
Na és még mi lehet? nem bizonykodik hosszú ezer évek irodalma arról is, hogy sokszor, ha el is jött az utolsó pillanat, az azt bekárogó nem esett áldozatul. Nekije.
Jóska
2019-08-08 @ 06:25
Mérnökként csodálattal tekintek az elmúlt 50 év technikai fejlődésére, óriásit lépett előre az emberiség. Sajnos a gondolkodás területén ennél sokkal nagyobbat lépett visszafelé (manipulálhatóság, esztelen fogyasztás, viselkedési kultúra kiégése, stb.)
heroes_never_die
2019-08-08 @ 11:07
„Ott állna a haladó sajtó és nem tudna mivel ijesztgetni bennünket, ennek hatására pedig teljesen elkanászodnánk.” – az évtized mondata! Aristo páratlan iróniával, néhány szóval megfogalmazta a mainstream média és a globális politika összefonódásából kialakult véleménydiktatúra lényegét. Az elöre megcsócsált, gondolatoknak álcázott mantrák papagájkodása jellemzi az alarmisták reakcióit a „klimaváltozást tagadók” (v. ö. Holokauszt-tagadás!) érveire, legyen az akár szatira jellegü.
A hozzászólások savanyú citrom diját egy Levendula néven regisztrált olvasó viszi. Sikerült neki néhány sorban a világ létezö, vagy vélt bajait a „klima-katasztrófára” (sic!) visszavezetni. Csakhogy! A klima nem egyenlö az idöjárással, mégis ezt szuggerálja a média naponta, és sajnos ez alól sokszor a hazai konzervativ zsúrnók sem kivételek. Olyan, mint „világ-klima” gyakorlatilag nem létezik, hiszen Földünk különbözö klimaövezetekkel rendelkezik és ezekben a klimaövezetekben az emberek adaptálták a helyi adottságokat (v. ö. sivatagi népek, trópusi országok, sarki eszkimók, etc.). Illusztrációként egy – leellenörizhetö – adat: 2019. július 26-án Kölnben 34° fok volt, Kinshasa-ban (Kongó) 23° és az etópiai Addis Abeba-ban 14°. Amúgy a norvég jégtörö, a „Kronprins Haakon” júliusban az Északi Sarkon kénytelen volt a klimát vizsgáló küldetését a túl vastag jégpáncél miatt feladni 🙂 https://sciencefiles.org/2019/07/18/festgefahren-klimamodell-trifft-realitat-eisbrecher-trifft-dickes-eis/
A jelenlegi harmadik világból jövö tömeges népvándorlást sem a klimaváltozás eredményezi, hiszen akkor a legnagyobb „kibocsájtók”, a szubszaharai országok lakói otthon maradnának, mert a változás miatti rendszeres esözések következtében képesek (lehetnének) önmagukat ellátni (voltam ilyen országban, láttam). A népvándorlás legfontosabb oka a harmadik világbeli országok túlnépesedése. Rögtön ezután következnek az internet által sugallt hamis képek Európáról.
A környezetszennyezésnek semmilyen kihatása nincs a klimára (az egyszerüség kedvéért maradok a fogalomnál), annál több azonban egyes területek életminöségének romlására. Az óceánok, folyók eldragyvásitásában élen járnak az afrikai és távolkeleti országok, továbbá egyes dél-amerikai és karibi államok lakói. Jómagam is egy ilyen helyen élek, ezért tudom, a szemetelés elsösorban mentális probléma, ill. a szemételszállitás megoldatlansága is lehet tényezö, bár nem indok. A ytb-n számtalan videó látható a témában.
Különösen vicces @Levendula cunamizása, ami arra enged következtetni, hogy fogalma sincs a jelenség tektonikus hátteréröl (v. ö. 2004-es indonéziai földrengés, majd cunami). Amúgy az óceáni szigetek köszönik, jól vannak, maximum az épitkezési láz okoz parti eróziót. Hiába, a pénz és a turizmus nagy úr. Továbbá itt is elsösorban földmozgási okai vannak az állandó változásoknak.
Az öserdök, a Föld tüdejének kiirtása bizony hatalmas problémát jelent, föleg, ha tudjuk, nem „puszták” (by @Levendula), hanem pl. hatalmas szójaültetvények kialakitása miatt (Brazilia pl.). A futótüzként terjedö veganizmus ugyanis elsösorban szójalapú mü-élemiszerekre épül. Az indonéziai és malájziai erdöirtás a pálmaolaj miatt történik, amelyet nem csak az élelmiszeriparban használnak, hanem a zöldek által preferált „bio-dizel” alapanyagaként, miután az európai repcénél magasabb égési értéke van.
Az „irástudók felelösségét” emlitette a hozzászóló, akinek a figyelmét talán elkerülte Aristo néhány hete megjelent cikke, amelyben konkrétan a naptevékenységgel és a Föld-tengely elmozdulásával is foglalkozott. Ezek valóban hozzájárulnak az általános és folyamatos (!) klimaváltozáshoz, amely Földünkkel egyidejüleg más bolygókon is mérhetö.
Sokan érvelnek azzal, miszerint a „tudósok nagy többsége egyetért” – nos, itt az olvasást rögtön abba lehet hagyni. A tudomány, de különösen a természettudományok éppen a vitából, a konstruktiv „nem egyetértés” alapján fejlödnek. A jelenlegi „egyetértés” az opportunizmus szinonimája, hiszen (állami) kutatási pénzt elsösorban a politikai mainstreambe illeszkedök kapnak.
Végül egy link, amely a ciklikus naptevékenység (minimum vs. maximum) és a bolygó keringési pálya klimatikus hatását vizsgálja, angolul https://www.nature.com/articles/s41598-019-45584-3
Merci Aristo!
Klárika
2019-08-08 @ 13:26
„Mert, ha és amennyiben, ez az utolsó pillanat elmúlik, …”
ez az! ez a törölmetszett filozófiai alapú kérdések leghuncutabbja.
Számtalan filozófus elmélkedett ezen, müveik száma könyvtárakat tölt meg és könyvesboltok polcait foglalja. A nem haladók nagy része szerint hiába, a haladók meg ebböl élnek, szintén hiába (félreértés ne essék, nem az életükre értem).
TGM is nyugodtan dölhet a kardjába, nem fog neki sikerülni, mellé fog dölni. Majd elvánszorog Olgicához s megbeszélik vele az eseményt, mire lesz az még jó az utolsó pillanatok legutolsójában?
Minek állítsuk meg az órákat? A felhúzósok lejárnak maguktól, az elemesek ki fognak merülni, azok az ilyen olyan technikások meg örökké járnak és etetik az apokalipszis okozta pánikot. Az meg oda fog fajulni, hogy az emberek egymásnak esnek, a világ végét hívök a becsapottak elkeseredésével fogják tettlegesen számonkérni a haladóktól hogy most mi van? Sírás rívás és a kiütött fogak csak úgy ténferegnek, gazdátlanul, a sötét éjszakában; hajcsimbókok és kitépett szakállak helyét kell a borbélyoknak megigazítani, közben a harcok áldozatai miatt nem szünhetnek meg a kórházak s nem szökhetnek külföldre az orvosok. A halottak miatt nem lehet bezárni a templomokat és a temetöket sem; a sírokra meg virág kell, tehát bevárjuk még az utolsó repcsit Argentinából.
Elöszörre lesz a Momentum s a zöld bandáknak igazi elégtétele az utolsó pillanatban; hol ünnepeljék azt ha nem itthon sátáni vigyorgások közepette a bulinegyedben,..? tehát még nem jöhetett el a bulinegyed utolsó pillanata.
Aristo, ön téved, ha értelemmel dolgozik még az utolsó pillanatban is.
Igenis, lesz akkor is kötelezettségszegési eljárás Magyarország vagy a Basi okábul. Nem felelötlenkedhetnek a jogállamiságot s a demokráciát utolsó lehelletükkel is megvédö bajnokai az értékeknek, mielött még kinyírják öket az ellenkezö értékekre felesküdtek. Szóval azok, akiket ha megnevez a zember akkor náci rasszista; ha meg nem nevez meg akkor populista rasszista.
Ki kell adni még az élelemcsomagot s a zsebpénzt a megkésetten érkezöknek, az igazolást, hogy maguk után hozhatják a hetedízigleni rokonaikat,…pénzt a bankból utiköltségre,..
Ergo csak a lusták s a semmittevök élvezhetik ki az utolsó pillanat kéjét, a többiek fogják halálra strapálni magukat.
Cassandra
2019-08-09 @ 11:19
Az entrópia megállíthatatlan..